Чи варто робити заминку?
Ми з вами вже встигли розглянути «Розминку» як початковий етап тренування, а зараз поговоримо про її протилежну сторону - «Заминку», яка є заключною частиною і відіграє не менш важливу роль у процесі заняття.

Чи варто робити заминку? 

Всім відомо, що у кожної речі або сфери життя є дві невід’ємні сторони: «Всьому є свій початок і всьому є свій кінець». Ми з вами вже встигли розглянути «Розминку» як початковий етап тренування, а зараз поговоримо про її протилежну сторону - «Заминку», яка є заключною частиною і відіграє не менш важливу роль у процесі заняття. Якщо ціллю розминки є активізувати, запустити, привести в повну бойову готовність наш організм, то мета заминки протилежна: охолодити, заспокоїти, відновити організм від отриманого стресу під час тренування. Виконуючи регулярно заминку в кінці тренування, ми допомагаємо своєму тілу покращити якість його відновлення.
Функції заминки:
допомагає повернути в норму серцебиття, що, в свою чергу, покращує відновлення серцево-судинної системи після роботи;
збільшує амплітуду суглобів (зазвичай, заминка включає в себе ряд вправ на розтяжку основних груп м’язів, що вже є майже релаксуючим заняттям);
сприяє відновленню нервової системи, яка під час тренування піддається значним навантаженням.
А оскільки від стану нервової системи та її здібності якісно і швидко відновлюватись залежить швидкість і відновлення організму в цілому, то нехтувати заминкою було б нерозсудливо та недалекоглядно.
Отже, виконувати заминку в кінці тренування чи ні – вирішувати лише Вам