П'ять поширених міфів про фітнес

Багато мешканців нашої планети ходять на заняття з фітнесу лише заради того, щоб позбутися зайвих кілограмів і стати стрункішими, хоча худорлявість не є показником здоров'я, а головною метою фітнеса є саме оздоровлення.


Міф перший: Схуднути у будь-якому випадку, чого б це не коштувало

Не секрет, що більшість відвідувачів фітнес-клубів займаються фізичними вправами лише заради схуднення. Але мало хто знає, що худорлявість не є справжнім показником здоров'я. Багато людей роблять так: хочу схуднути, тому відмовлюся від їжі. А це вкрай небезпечно. Щоб привести свій організм до нормального стану, потрібно повноцінно харчуватися 5-6 разів на день, а не доводити себе до виснаження.

Давно не секрет, що виснажений організм за першої ж можливості починає набирати втрачене і після тривалого голодування відразу починає відкладати у запас про всяк випадок — може ви ще захочете поголодувати, а тут буде, що «попоїсти». Якща ви будете напротязі всього дня підживлювати свій організм їжею, то він не буде відкладати жири у запас, оскільки така необхідність просто зникне і нова порція вітамів не змусить чекати.

Щодо тренувань, то не варто ставати на ваги відразу ж після першого заняття: частіше новачки набирають масу, оскільки м'язи «прокидаються» і починають набирати власну вагу, яка значно більше, ніж у атрофованих м'язів.

Найоптимальнішим варіантом, який ми можемо вам запропонувати у цій ситуації, є правильно скласти власний раціон, збагатити його великою кількістю морепродуктів, фруктів, овочей, зменшити кількість цукру, борошна та солодощів. Варто підкреслити, що нормальне красиве сексуальне тіло майже ніколи не бувае худим, воно здорове та гармонійне як зсередини, так і ззовні.

Міф другий: Сталеві м'язи.

Практично кожний, хто вперше приходить на тренування з фітнесу, мріє, щоб тіло схудло, а м'язи стали залізними. Ми готові вас переконати, адже фітнес — це не худорляве тіло та сталеві мязи, а здорове тіло та працездатні мязи. Важливо запамятити цю різницю перед тим як обрати фітнес-центр. Більше того у кожного активного відвідувача напротязі року м'язи взагалі не накачуються, а лише набувають необхідного тонусу та відновлюють свою форму після довгого недіяння внаслідок людської ліні. Звичайно, не варто з перших же занять хапатися за всілякі обважувачі, тренажери та вибирати найінтенсивніші програми. Все повинно відбуватися поступово. Більше того, спеціалісти попереджають, що грати роль чемпіонів з культуризму є небезпечним, оскільки м'язи ще атрофовані, не прийшли у норму і не готові до інтенсивних навантажень, тому занадто важкі вправи можеть просто порвати звязки. Усе приходить з часом, тому не варто спішити. Залізні мязи ще у жодної людини не з'явилися за кілька місяців. Для цього необхідно інтенсивно займатися принаймі рік.

Спеціалісти не радять кардинально змінювати спосіб життя і присвячувати сім днів на тиждень лише фітнесу, оскільки велику важливість має режимний мінімум: якщо ви почали з трьох разів на тиждень, то подрібно дотримуватись даного режиму.

Варто відзначити, що вид фізичного навантаження не настільки важливий, як режим його проведення. Наприклад, якщо ви відвідуєте тричі на тиждень йогу чи пілатес, не використовуючи силові тренування, то це зовсім не означає, що ви не відвідуєте заняття з фітнесу, просто ви обрали більш оптимальний для вас варіант. Звичайно фітнес має на меті гарні мязи, але природні, працездатні та живі.

Міф третій: Найкращий і найпопулярніший тренер.

Наразі у моді купівля членської карти у популярний фітнес-клуб, куди люди ходять лише тому, що він модний, або тому, що там працюють зіркові тренери, які пропонують індивідуальні заняття.

Звичайно, індивідуальні заняття з тренером необхідні, особливо напочатку, оскільки вправи на тренажерах наодинці не лише нецікаві, а й небезпечні. Лише висококласний досвідчений тренер зможе підібрати програму, яка оптимально задовільняє потреби вашого організму. Лише він побачить ваші слабкі місця і розприділить навантаження так, щоб не завдати шкоди і не відбити бажання займатися фітнесом.

Професіонали необхідні завжди і скрізь, та чи потрібний топовий тренер? Більше того, з тренером з фітнесу вам повинно бути максимально комфортно, а чи відомий він, чи ні, з нашої точки зору — неважливо. Головне, щоб був знайдений оптимальний підхід до тренування вашого тіла. Окрім того, як помічають постійні відвідувачі фітнес-клубів, звичайні тренери не користуються популярністю. Тому самі намагаються піклуватися про клієнтів, вирішуючи індувальні проблеми максимально якісно. А зірковий тренер не має вільного часу і не хоче розбиратися з проблемами кожного клієнта, тому не завжди підбирає оптимальну систему навантаження. Ще й бажання возитися з клєнтами відсутнє, тому всі у нього роблять однаково. Якщо спільної мови із вашим тренером не знайшли, то краще його змінити. Ми радимо вам змінювати тренерів, доки не зустрінете дійсно вашого.

Міф четвертий: Дешево, але ефективно.

Насьогодні спеціалісти виділяють два помилкові шляхи, по яким недосвідчені новачки можуть піти з метою економії грошей та отримання ідеального тіла. Перший — заняття по відео. Фітнес, знятий на відео, іноді може стати небезпечним видом і, навіть, призвести до травм, оскільки це уніфікований продукт, який не має головної складової ефективних занять — живого спілкування, яке дає психологічну підзарядку і моральну підтримку. Також справжній тренер ніколи не порадить приймати додаткові засоби, оскільки напротязі півроку організм адаптується і йому й без них важко. Другий шлях - вживання анаболіків, енергетиків, стероїдів тощо, використання яких дешеше і простіше з точки зору роботи. Але ці препарати шкідливі для печінки, також є ризик, що тіло зміниться кардинально ще й не у кращу сторону.

Міф п'ятий: Вікові обмеження.

Кажуть, фітнес призначений виключно для молодих. Можливо, це придумали ті зрілі люди, яким просто лінь ходити на тренування. Ми відкрито заявляємо, що фітнес корисний для людей будь-якого віку. Більше того, поспішаємо порадувати, що фітнес - це не монотонні стрибки, як багато хто вважає. І взагалі, стрибати сьогодні не модно, особливо серед зрілих людей.

Для тих, кому за 40, ми пропонуємо помірні фізичні вправи, наприклад, танцювальну аеробіку, що включає в себе елегантні танцювальні рухи, або йогу та пілатес, які розтягують м'язи і допомагають розвинути грацію.

Фітнес-центри, що грунтуються на вищевикладеному методі, набирають сьогодні все більшої популярності.

Головний фітнес-тренер фітнес-центру «E.G.O.club»
Хомік Оксана