Марія Вернюк – від першого тренування до перемоги в змаганнях з бодібілдингу

Марія - яскравий приклад наполегливої праці, завзяття, краси та сили. Прекрасно, коли в тендітній дівчині поєднуються такі риси. Спостерігаючи як вона готується до змагань в мене жодного разу не виникало сумнівів що Марія буде чемпіонкою. Не багато спортсменів підходять з такою наполегливістю та відповідальністю до виступів. Саме в цьому проявляється характер і лише завдяки зосередженості на результаті можна перемогти. Останнього нашій чемпіонці не бракує!

Протягом десяти років Марія відвідувала тренажерний зал просто для підтримки спортивної форми, три роки тому почала тренуватись посилено, професійно як спортсмен.

Спершу працювала в напрямку пауерліфтинг, але згодом змінила його на бодібілдинг (фітнес-бікіні).

З того часу минуло більше року, проте, за цей період Марія досягла значних результатів та завоювала титул чемпіонки на Відкритому Кубку Західної України котрий нещодавно відбувся в Івано-Франківську.

Про деталі підготовки до змагань ми розповімо в наступній статті, а наразі поговоримо з Марією про її шлях до бодібілдингу.

- Як ти прийшла в спорт? І чому саме бодібілдинг?

- Я з самого дитинства дуже активна, енергійна, фізична праця мені завжди приносить задоволення.Спочатку відвідувала танцювальні гуртки, згодом – тренажерний зал. Мені дуже подобається фітнес-бікіні. На мою думку – це золота середина для дівчат котрі займаються бодібілдингом, яка дає можливість зробити дуже жіночні форми без застосування фарм.препаратів і без шкоди для здоров'я. Дехто каже що це не спорт, а конкурс краси. В цьому є частинка правди, але це швидше поєднання двох видів в одному, адже оцінюють м'язи, пропорції фігури і образ вцілому.

- Що найбільше тобі подобається в бодібілдингу?

- Найбільше подобається кінцевий результат тенувань – це ідеальна фігура, жіночність, грація, набуття сили волі, твердих рис характеру.

- Дивлячись на тебе можна з впевненістю сказати що в тобі присутні всі перераховані риси. Скажи, Марія, де ти отримала свою першу нагороду пов'язану з бодібілдингом? Скільки взагалі маєш відзнак?

- В жовтні 2016 року на Кубку міста Львів.Тоді я пройшла до фіналу та посіла шосте місце. Загалом маю 4 нагороди з фітнес-бікіні та 3 з пауерліфтингу.

- Що для тебе найскладніше в цьому спорті?

- Загальна підготовка, вона дуже не проста – дотримуватись дієти, а ще не втратити впевнеість на сцені

- Яку роль в твоїй підготовці відіграє харчування? Як ти рекомендуєш харчуватись?

- 80% успіху залежить саме від харчування, решта 20% - тренування. Якщо Ви ходите в зал, але харчуєтесь всім підряд без розбору – не очікуйте на результат. Правильно підібраний раціон та професійна програма тренувань – запорука успіху. Проте не очікуйте на миттєвий результат. Все буде, але необхіднозосередитись і мати терпіння, головне не відступати від поставленої мети. Лише так можна дійти до перемоги.

- Спортсмену складно самотужки досягнути бажаного результату, навіть досвідченому атлету з величезним досвідом буде нелегко перемагати без пильного нагляду та контролю тренера . Розкажи нам про свого тренера.

- Своїм досягненням я завдячую тренеру Сергію Хутренкову, віце-чемпіону України з бодібілдингу, засновнику та керівнику мережі фітнес-клубів «Fitness Sport Style» у м.Київ. Сергій досвідчений тренер, має більше 20 років спортивного стажу. Він мудра людина та дуже глибока особистість.

- Чого ти хочеш досягти в спорті?

- Мрію виступати на Arnold Classic та Olimpia – це основні, найпрестижніші змагання світового рівня по бодібілдингу.

- Ми поговорили про твою підготовку, про твого тренера, про твої досягнення як спортсмена. Та всім нам відомо що ти не менш талановитий тренер, ти маєш багатьох клієнтів і багато з них мають гарні результати. З якими проблемами до тебе, як до тренера, зазвичай звертаються?

- Багато моїх клієнтів мають проблеми з харчуванням, тому найчастіше звертаються з бажанням вирішити проблему зайвої ваги. З радістю допомагаю їм ставати стрункими.

- Скільки років ти працюєш тренером?

- Тренерський стаж в мене 4роки

- В кожного є своє кредо, девіз який мотивує рухатись вперед. Впевнена ти також маєш його. Які слова мотивації ти зазвичай говориш тим хто сумнівається чи варто займатись в тренажерному залі?

- Справжня краса не потребує жертв, справжня краса потребує праці.

- Дякую Марія за бесіду, бажаю тобі вдалих виступів на майбутніх змаганнях. Вірю що за декілька років ми вболіватимемо за твою перемогу, спостерігаючи за конкурсом Arnold Classic та Olimpia.