Як не втратити мотивацію до фітнесу?

Всі ми прекрасно знаємо про користь фітнесу, ось тільки часом ми ніяк не можемо змусити себе відправитися на чергове тренування. Для того щоб фітнес все-таки зумів стати невід'ємною частиною нашого життя, важливо постаратися знайти нові і більш захоплюючі варіанти занять, а також виробити позитивну залежність від спорту. І, звичайно ж, не варто забувати про кінцеву мету, адже мати красиве і здорове тіло мріють всі! Як же не втратити мотивацію до фітнесу, щоб заняття завжди були тільки в радість?

На чому варто сфокусуватися?

В першу чергу варто сфокусувати свою увагу на задоволенні, яке очікує після тренування - це допоможе менше замислюватися про ті неприємні відчуття, які можуть з'явитися в самому початку занять. Посилити мотивацію відмінно допомагають саме думки про кінцевий результат. А для того, щоб сконцентруватися на задоволенні було набагато простіше, не завадить вибудувати заняття таким чином, щоб спочатку виконувати тільки свої найулюбленіші вправи.

Бесіди з самим собою і позитивні думки

Вмовляти себе піти на тренування фразами типу: «Я повинна неодмінно відправитися в спортзал, інакше мені ніколи не привести себе в належну форму» - це в корені невірний підхід. Не варто робити основний упор на повинність і перетворювати тим самим заняття в зобов'язання або роботу, так як нічого приємного в цьому немає. Не потрібно займатися і самобичуванням, роздумуючи над тим, що ж буде, якщо спробувати обійтися без занять - наповнювати себе негативними думками теж не кращий варіант. Тому важливо спробувати переключити свої думки з твердження: «Якщо я не буду займатися, я буду дуже погано виглядати» на твердження: «Якщо я почну займатися, я буду виглядати чудово!». Думаючи виключно в позитивному ключі, можна набагато швидше наблизитися до заповітної мети і перестати сприймати тренування як обтяжливу обов'язок.

Ставимо перед собою чіткі цілі

Мета в даному випадку може бути абсолютно будь-яка - ходити в спортзал три рази в тиждень, скинути три кіло зайвої ваги, пробігати п'ятнадцять кілометрів за три дні. Головне - не забувати про те, що чим менше і простіше буде мета, тим легше буде її згодом досягти, тобто не варто відразу ж ставити перед собою важкі завдання відразу ж скинути пару десятків кілограмів. Така мета просто додасть зайвого стресу, в той час як радість від досягнення здійсненних цілей буде надавати додаткову мотивацію і сили для того, щоб ставити перед собою все нові і нові цілі.

Представляємо видимий результат

Вже перед самим першим тренуванням не завадить постаратися уявити собі бажані результати. Можна уявити себе граціозною, активною і назавжди позвшоюся від зайвих кілограмів - це теж відмінно мотивує. А як тільки почне з'являтися бажання закинути заняття, потрібно знову відтворити цей привабливий образ у своїй свідомості.

Виробляємо корисну звичку

Психологи запевняють нас, що практично будь-яка звичка формується вже після трьох-чотирьох разів. Відповідно, стосовно фітнесу важливо постаратися гідно витримати перші три-чотири заняття, які і дозволять запустити потрібний механізм. Найголовніше в цій ситуації - постаратися зберігати в пам'яті пов'язані з заняттями приємні асоціації і позитивний настрій.

Одноманітність на шкоду

Одноманітні тренування не викликають нічого, крім нудьги. Щоб не нудьгувати під час занять фітнесом, важливо не полінуватися скласти для себе кілька різних тренувальних програм. Наприклад, в один день можна зробити основний акцент на силові й аеробні тренажери, в іншій - на біг, а в третій - на гімнастичні вправи.

Спілкування на благо

Всі, хто відвідує групові тренування, мають унікальну можливість постійно знайомитися з новими і цікавими людьми, спілкування з якими нерідко перестає обмежуватися виключно спортивними темами. На жаль, але любителі самостійних домашніх занять такої можливості не мають, правда, при наявності величезного бажання і вони теж цілком можуть знайти однодумців.

Обстановка - справа важлива

Як з'ясувалося, на сприйняття тренувань в чималому ступені впливає і навколишнє оточення. Щоб зробити свої тренування більш продуктивними, любителі природи і красивих пейзажів можуть сміливо вирушати на свіже повітря, а любителі тиші можуть легко замінити заняття у фітнес-клубі тренуваннями будинку, правда, для цього доведеться придбати весь необхідний інвентар.

Урізноманітнити тренування? Легко!

Заняття на степпере, велотренажері або іншому спортивному інвентарі чудово поєднуються з переглядом цікавих телепередач або навіть з читанням. Час в даному випадку летить непомітно, а калорій спалюється набагато більше. Втім, відмінно допомагає урізноманітнити тренування і приємна музика - ритмічні запальні мотиви тільки додадуть енергії і надихнуть на нові досягнення.

Правильному харчуванню - зелене світло

Займатися фітнесом на порожній шлунок - справа вкрай невдячна. Не варто і об'їдатися перед тренуваннями - для того щоб забезпечити організм достатньою кількістю енергії, важливо дотримуватися максимально збалансованою і здорової дієти. А щоб не відчувати голоду під час тренування, приблизно за годину до її початку не завадить з'їсти що-небудь дуже легке. Не варто забувати і про сніданках, адже без гарного сніданку ніяк не обійтися!

Уміння змушувати себе

Це дуже важливе вміння, яке обов'язково стане в нагоді в найрізноманітніших життєвих сферах. Правда, тут головне не переборщити: однозначно не варто змушувати себе тренуватися до втрати пульсу, проте, відчувши легку втому, все-таки не варто і здаватися. А ще не завадить спробувати в кожний наступний день тренуватися трохи довше, ніж в попередній. В даному випадку з'явиться ще одна мотивація - почати пишатися собою!

Турбота про здоров'я

Для багатьох європейців кращим стимулом продовжувати тренування є можливість істотно поліпшити стан свого здоров'я. Наприклад, якщо людина знатиме, що регулярні тренування допоможуть йому розвинути м'язи і помітно поліпшити стан судин і роботу серця, він ніколи і ні за що не кине заняття. А щоб краще мотивувати себе, не завадить уточнити, яку саме користь здоров'ю принесе той чи інший вид вправ: наприклад, більшість силових вправ відмінно допомагає не тільки розвинути, але і істотно зміцнити м'язи тазового дна, що в свою чергу найсприятливішим чином позначається на протіканні вагітності і на процесі пологів.

Система заохочень

Ще одним прекрасним стимулом стане створення власної системи заохочень. Зрозуміло, в ідеалі заохочення не повинні зводитися до активного поглинання гострих або солодких страв відразу ж після тренувань. Краще пообіцяти собі купити якусь важливу, потрібну і дуже приємну дрібницю - наприклад, якщо вдасться стійко витримати цілий тиждень тренувань, можна купити собі квиток в кіно, диск з піснями улюбленого виконавця або хорошу книгу. А можна від душі побалувати себе і купити десяту пару туфель чи п'ятнадцятого плаття. Не забороняється ввести в особисту систему заохочень і додаткові нагороди - за кожен втрачений кілограм ваги або за досягнення будь-яких інших не менше позитивних результатів. Втім, можна винагороджувати себе і на проміжних етапах між тренуваннями - за те, що вдається не відступати від мети!

Неприваблива альтернатива

Для того, щоб домовитися з самим собою на чергове відвідування спортзалу, можна придумати далеко не найцікавіше заняття, яке доведеться зробити в тому випадку, якщо бажання залишитися вдома все-таки переважить - зателефонувати шкідливому родичу, розібрати все антресолі, вимити вікна і т. д. Такий прийом прийнято називати мотивацією через загрозу, але все-таки він дуже непогано працює!

Дух суперництва

При відвідуванні групових тренувань далеко не останню роль відіграє і дух суперництва, адже коли поруч багато «суперників», завжди хочеться виглядати краще них і домогтися більш видатних результатів. І, між іншим, це теж відмінний стимул!

Не варто тиснути на себе

Ні в якому разі не потрібно занадто сильно тиснути на себе! Якщо відразу не вдалося пробігти всі п'ять запланованих кілометрів - не страшно, значить, це обов'язково вийде в наступний раз. Всім нам колись щось не вдається, і всі ми допускаємо помилки, перечіплюємося і падаємо - це абсолютно нормально, так що якщо щось раптом піде не за планом, нічого страшного в цьому немає. Найголовніше і важливе - незважаючи ні на що, продовжувати рухатися до заповітної мети! Вище ніс, і нехай у вас все вийде!