Можна чи не можна пити воду під час тренування?

Ні для кого не секрет, що наш організм приблизно на 75% складається з води, і необхідність поповнювати її запас не викликає сумніву. Все питання в тому: при якому виді тренування і скільки можна її вживати?

Якщо робота в залі є інтенсивною та направлена на витривалість, як, наприклад, при заняттях з фітнесу та на кардіотренажерах, то при такій роботі категорично заборонено вживати воду. Чому? Тому що під час такої роботи Ваше серце і так працює дуже інтенсивно, а вода, яку Ви п'єте, миттєво потрапляє у кров і її розріджує. Виявляється, що серце, починає працювати ще інтенсивніше, ніж до вживання води. Відбувається перевантаження серцевого м'яза.

А от під час силового тренування в тренажерному залі спокійно можна вжити маленький ковточок один раз в 3-5 підходів, тому що при силовому тренінгу сама робота триває приблизно від 30с до 1.5хв., і після цього іде відпочинок, який може тривати до 3хв., а інколи навіть і до 5 хв. Тобто серце і організм не працюють у максимальному режимі постійно і мають короткий період роботи, який чергується з відпочинком. При цьому вода буде сприяти біохімічним процесам, які проходять під час тренування та допоможе уникнути відчуття спраги.

Слід також зважати на індивідуальні особливості організму. У першу чергу потрібно завжди слухати себе — допомагає вода під час тренування чи Ви відчуваєте певний дискомфорт.

Головний тренер тренажерного залу фітнес-центру “E.G.O. Club”
Олександр Фролов