Як позбавитись підшкірного жиру —
основні правила

Весь світ спантеличений питаннями зайвої ваги. Краса, естетика, зручність ... У пресі як гриби розмножуються статті про всілякі методики спалювання жиру, про чудесне зникнення живота за допомогою якої- небудь огіркової дієти або про повне позбавлення від целюліту вісімдесятирічної домогосподарки. Деякі повні люди намагаються виправити фігуру: читають відповідну літературу, дивляться пізнавальні передачі, звертаються до так званих «фахівців». І що вони отримують в результаті? Набори необґрунтованих міфів, вірних лише з одного боку, але які гублять організм з іншого. Не дивно, що таке «лікування» приводить у кращому разі лише до короткочасних результатів.

Більшість людей, вирушаючи на тренування, мріють якомога швидше схуднути, чого можна досягти шляхом спалювання надлишків підшкірного жиру. Але якщо не мати чіткого уявлення про шляхи досягнення необхідного результату, то тривалі заняття можуть так і не принести бажаного результату. Саме тому атлети, які користуються послугами досвідчених тренерів, домагаються поставленої перед собою мети набагато швидше, ефективність тренувань при цьому становить 100%. Щоб заняття не проходили дарма, розглянемо теоретичні ази, застосування яких на практиці дійсно допоможе позбавитися від зайвої ваги.

Нехтуючи простими правилами, очікуваного результату можна так і не досягти, місяцями безглуздо виснажуючи свій організм. Так що краще даремно не витрачати свій час і слідувати простим правилам, які вже допомогли багатьом людям.

Спалювати підшкірний жир можна набагато швидше, якщо посилити його використання організмом для отримання енергії під час тренувань. Одна з найбільших помилок, яку можна допустити в спробах спалити підшкірний жир, полягає в нехтуванні спеціальних методів тренувань, на розгляді яких зупинимося детальніше.

1. Виконуйте спринти або високоінтенсивний силовий тренувальний тренінг з короткими проміжками відпочинку між сетами

Нещодавно проведене дослідження за участю молодих чоловіків показало, що виконання чотирьох 30-секундних спринтів на велотренажері з максимальною інтенсивністю збільшило швидкість спалювання підшкірного жиру на 75 відсотків, а швидкість метаболізму після тренування - на 42 відсотки. Якщо ви віддаєте перевагу вправам з важкою вагою, спробуйте тренінг з використанням саней або силовий тренінг з помірним навантаженням і короткими проміжками відпочинку між сетами для того, щоб отримати жироспалюючий ефект подібний, як у випадку зі спринту.

2. Споживайте перед тренуванням низькоглікемічну їжу

У порівнянні з високоглікемічною їжею споживання вуглеводів, що повільно перетравлюються і протеїну допоможе отримати помірне підвищення рівня цукру в крові і приріст швидкості спалювання жиру аж до 10 відсотків. Згодом таке раціональне харчування з метою посилення використання підшкірного жиру організмом для отримання енергії забезпечить свій ефект в його спалюванні. В ході одного тримісячного дослідження за участю людей, які страждають надмірною вагою, було встановлено, що споживання низькоглікемічної їжі перед тренуванням дозволило їм спалити підшкірний жир ефективніше (зниження маси тіла склала вісім відсотків), зберігши при цьому суху масу.

3. Уникайте фруктози перед тренуванням

Дослідження показують, що споживання фруктози перед інтенсивними тренуваннями переводить організм в режим спалювання вуглеводів замість підшкірного жиру. Крім того, фруктоза посилює резистентність клітин до інсуліну, що вкрай негативно для м'язового розвитку. Уважно читайте етикетки протеїнових напоїв, щоб переконатися, що вони не містять фруктози. Також уникайте спортивних і енергетичних напоїв.

4. Приймайте перед тренуванням карнітин та риб'ячий жир

Приймайте риб'ячий жир разом з карнітином для того, щоб прискорити спалювання підшкірного жиру і зберегти запаси глікогену заради отримання вищої спортивної результативності. Відомо, що риб'ячий жир покращує чутливість до інсуліну. А поєднання даної харчової добавки з карнітином дозволить вам прискорити транспортникові жирів в клітини організму для їх використання в якості енергії. Цей ефект значно прискорює спалювання підшкірного жиру і збільшує час до настання відмови під час інтенсивних тренувань.

5. Використовуйте кофеїн для прискорення жироспалювальних процесів

Кофеїн, що отримується разом із зеленим чаєм, парагвайським чаєм, кавою або за допомогою спеціальних кофеїнових капсул, є на сьогоднішній день найвідомішим і безпечним жироспалювачем. Кофеїн змушує жири залишати клітини організму для того, щоб їх можна було використовувати як паливо. Крім того, всі вищезгадані напої забезпечують високу дозу натуральних антиоксидантів, які крім усього іншого також прискорюють відновлення після інтенсивного тренування.

Дослідження показують, що три-вісім міліграм кофеїну на кілограм ваги тіла сприяють підвищенню спортивної результативності та прискоренню спалювання жиру. Такий широкий діапазон оптимального дозування обумовлений індивідуальністю реакції на кофеїн, яка залежить від генотипу людини.

Дотримуючись перелічених вище методик можна багато чого досягти, але не варто забувати і про правильне харчування, яке є невід'ємною умовою на шляху до досягнення поставлених перед собою цілей. Мова йде не про дієти, згадки про яких можна знайти на сторінках журналів і в Інтернеті. Під правильним харчуванням розуміється збалансований раціон.

Ось декілька основних факторів на які слід звернути увагу:

Фактор калорійності

Все дійсно зводиться до простого рівняння. Якщо вживати менше калорій, ніж згорає в процесі повсякденної життєдіяльності, то можна позбавитися від зайвого жиру. Саме це і є визначальний фактор успіху при втраті ваги. Проте не варто захоплюватися цією ідеєю і морити себе голодом. Потрібно скоротити кількість надлишкових калорій, але лише до такого рівня, який необхідний вашому організму для здорового функціонування.

Жири – наші друзі

Здорові жири, такі як тваринні жири, кокосова олія, горіхи і авокадо підтримують оптимальний рівень тестостерону і пригнічують голод, збільшуючи тим самим ефект від тренувань. Неможливо домогтися хороших результатів без вживання достатньої кількості здорових жирів. Відмовтеся від вуглеводів і штучних транс-жирів. Вуглеводи підвищують рівень інсуліну, а транс-жири, як відомо, викликають серцеві захворювання.

Їжте більше білків

Більшості людей важко в це повірити, однак білок також є вирішальним чинником, якій визначає ступінь успіху при схудненні. По-перше, для перетравлення білка потрібно більше енергії, тому травна система працює більш інтенсивно, спалюючи підвищену кількість калорій. По- друге, вживання продуктів з високим вмістом білка створює відчуття ситості, а це в свою чергу призводить до скорочення кількості їжі, що вживається в проміжках між основними прийомами їжі.

Знайдіть те, що подобається саме Вам. Складіть програму з професійним тренером. Слідкуйте за тим, як Ви харчуєтеся.

Дотримуючись цих правил, ви зможете зробити свої тренування більш ефективними, допоможете спалюванню жирів в організмі прискоритися і вже скоро відчуєте, як ваше тіло змінюється у кращу сторону.

І пам’ятайте найголовніше - це ваше тіло, і воно знає краще, ніж хто інший, що йому треба, щоб здобути здоров'я, силу, красу. Навчіться слухати своє тіло, свідомо стежити за своїми діями, розуміючи те, що ви робите і до чого це призводить. Ви самі повинні зрозуміти, що потрібно робити і чому саме це і саме так треба робити.

Успіхів Вам у досягненні поставлених цілей!!!

Персональний тренер фітнес-центру E.G.O.Club
Аврамчук Андрій