Одним з найголовніших принципів силових тренувань в пауерліфтингу є періодизація. Для досягнення максимальних результатів вам потрібно періодично видозмінювати тренувальний процес. З ростом вашої досвідченості вам потрібно буде не тільки міняти ваги на штанзі, а й змінювати інтенсивність навантаження, швидкість виконання вправ і кількість повторень в підході.

Періодизація в пауерліфтингу

Силовику потрібно тренувати деякі якості, такі як сила, витривалість, швидкість руху, координація, але справа в тому, що ніяка тренувальна методика не може розвивати всі ці якості відразу, для цього в пауерліфтингу потрібна періодизація, щоб розділити весь тренувальний процес на періоди, для опрацювання кожного окремого якості.

Періоди в пауерліфтингу

Щоб досягати максимальних показників, потрібно розділити весь тренувальний процес на такі періоди:

  • Період розвитку витривалості (6-15 тижнів);
  • Період розвитку силових якостей (6-12 тижнів);
  • Період розвитку швидкості руху і координації (6-10 тижнів);
  • Предсоревновательний період, вихід на пік сили (8-10 тижнів).

Чому потрібні саме такі періоди? Витривалість є фундаментом для силовика, без якої вся подальша робота дуже сильно погіршиться, без витривалих якостей, спортсмен не зможе тренуватися об'ємно, не зможе працювати інтенсивно, тому витривалість стає базою, за рахунок якої атлет може розвивати інші якості.

Період розвитку витривалості

Для тренування витривалості в тренувальний процес буде розумно включати кардіо, а основні вправи виконувати з великою кількістю повторень (від 10 до 20). Число підходів для кожної вправи може бути різним, в середньому від 1 до 6 підходів на кожен рух. Підходи з великою кількістю повторів (15-20) краще виконувати один раз, так як така інтенсивна робота сильно зношує організм. Також в період тренування витривалості краще вибрати повільний темп виконання вправ, щоб збільшити час перебування м'язової групи під навантаженням. Розвиток силових якостей і швидкості

Після придбання атлетом витривалості, можна приступати до тренування сили. Для зростання силових показників число повторень знижується до 4-6, а число підходів зростає до 3-6. Темп виконання вправи потрібно буде підвищити, так як повільна робота не дасть можливість тренуватися з більшою вагою. Після силового періоду потрібно переходити до тренування швидкості.

Розвиток силових якостей і скоростіІзвестно, що результат в силовому спорті залежить від того, як атлет зможе реалізувати свої силові можливості за певний період часу. У пауерліфтингу періодизація також потрібна, щоб приділити увагу тренування швидкості, потужності, координації, без яких підготовка спортсмена буде неповноцінною. В період розвитку швидкості і потужності руху кількість повторень знижується до 1-6, часто виконують по 1 повторення за підхід. Основу тренувального комплексу складають швидкісні жими, спринтерський біг на коротких дистанціях, вистрибування і інші динамічні рухи, але базові вправи також виконуються.

Період виходу на пік сили

В даний період атлет повинен показати свою кращу форму. Кількість повторень в підходах не повинно перевищувати 4, темп виконання рухів - вибуховий, кількість підходів 3-6. У цей період також можна додавати ще кілька динамічних рухів для розвитку швидкості, якщо атлет відчуває її недолік.

Періодизація в пауерліфтингу є дуже важливим фактором для досягнення пікових показників спортсменів. Змішувати періоди категорично заборонено, сили, витривалість і швидкість це 3 різних якості, які не можна тренувати одночасно, для цього тренувальний процес і розбивається на частини. Використання в своїх тренуваннях методу періодизації дасть вам більше шансів на перемогу.

Персональний тренер фітнес-центру E.G.O.Club
Лісовський Олександр