Фітнес і типи темпераменту

Фітнес, на відміну від спорту, не ставить за ціль боротьбу за лідерство, здобування рекордів зі швидкості або із піднятої ваги.

Сенс фітнесу — у гармонічному навантаженні на всі м’язи тіла, і в цьому його величезний плюс. Окрім того, яким би видом фітнесу ви не займалися, крок за кроком — і ваша фігура стає стрункішою, а здоров’я — міцнішим. Головне — вибрати такий вид фітнесу, який буде для Вас комфортним. Для цього потрібно визначити який тип темпераменту притаманний безпосередньо Вам, оскільки він визначає комфортну для Вас фізичну активність та дозу навантаження, оцінити стан здоров’я, а потім, опираючись на результати Ваших досліджень, вибрати саме той вид фітнесу, який найбільше для Вас підходить і симпатизує.

Певний тип темпераменту дається людині від народження, адже деякі риси характеру ми успадковуємо від батьків. З часом, в процесі росту і формування людини як особистості, він може змінюватися під впливом зовнішніх суспільних чинників, але варто зазначити, що в житті рідко зустрічаються люди з конкретно одним яскраво вираженим типом темпераменту. Зазвичай, в людині на 60% переважає якийсь один основний тип темпераменту, а решта – присутні частково, і проявляються вони залежно від тих чи інших подій у житті людини, стану здоров'я, настрою, тощо.

Чи виражається тип темпераменту людини в її ставленні до спорту? Безумовно! Реакція людини на спортивні події – це той фон, на якому притаманний людині тип темпераменту здатний проявлятися особливо яскраво.

Саме тому, щоб заняття фітнесом приносили не тільки користь, але і задоволення, інструктори рекомендують обирати тренування в залежності від Вашого типу темпераменту.

Холерики (швидкі, пристрасні, емоційні) дуже активні і рухливі, окрім того, зазвичай їх легко вивести із себе. Зазвичай вони енергійні і збуджені, легко вибухають емоціями, і їх настрій може помінятися дуже швидко. Таким людям підійдуть заняття енергійними видами фітнесу, такими як «йога», або «пілатес», якщо людина прагне спокою, рівноваги, та контролю над емоціями.

Сангвініки (рухливі, життєрадісні, веселі) досить комунікабельні та оптимістичні, вони без проблем можуть займатися багатьма справами під ряд, але якщо доводиться займатися довгий час одноманітною діяльністю, то вони можуть втратити інтерес. Сангвінікам чудово підійдуть вправи, при яких можна по-різному рухатися. Варто зайнятися степом, клубними танцями, латиною, тренуваннями по спину-байку. Ці програми не дозволяють нудьгувати рухливим власникам сангвінічного темпераменту. Особливо комфортними будуть групові тренування: танцювальні класи, класична аеробіка, степ-аеробіка. Також їм підійдуть спортивні ігри (футбол, волейбол, баскетбол).

Флегматики (спокійні, повільні, незворушні), як правило, досягають своєї мети, але приймаючи рішення діють занадто марудно, тому флегматикам варто вибирати такий вид фітнесу, який би підштовхував їх до більшої активності, рухливості, «розганяв» енергію. Не варто займатися танцями або єдиноборствами. Цьому типу по душі прийдуться сайкл, такі силові уроки як CBS, BBL, Super sculpt. А ще варто звернути увагу на популярний у західних фітнес-клубах функціональний тренінг 

Меланхоліки (замкнені, чутливі, стримані) - зазвичай пасивні, емоції в них виникають не бурхливо, дуже глибокодумні й повільні. Власників цього типу темпераменту досить важко чимось зацікавити, тому найкраще займатися з тренером.

Метою даної статті є допомога у виборі підходящого для Вас заняття, але аж ніяк не обмеження у виборі, оскільки жорсткої відповідності між типом темпераменту та інтересами немає. Обирайте те, що Вам найбільше подобається, а якщо не визначились та маєте велике бажання займатися спортом та вдосконалюватися, то стаття допоможе обрати такий вид фітнесу, який буде комфортним саме для Вас!

Персональний тренер фітнес-центру E.G.O.Club Вернюк Марія