Важка атлетика

Важка атлетика - олімпійський вид спорту, в основі якого лежить виконання вправ з підняття штанги над головою. Змагання з важкої атлетики на сьогоднішній день включають в себе дві вправи: ривок і поштовх. Важкоатлети мають три спроби в кожній вправі. Об'єднане загальне двох найбільш успішних спроб визначає загальний результат у ваговій категорії. Вагові категорії у чоловіків і жінок різні. Важкоатлет, у якого не вийшло успішно виконати хоча б один ривок і один поштовх програє і вибуває зі змагання. Жим над головою був колись в програмі змагань, однак через складність оцінки був виключений зі змагань. Іноді люди помилково відносять метання снарядів (диска, списа) і поштовхи снарядів (кулі) до важкої атлетики, але це не так. Метання і поштовхи снарядів відносяться до легкої атлетики.

Змагання з підняття важких зустрічаються в культурі народів з давніх часів. Найбільш ранні згадки подібних змагань відносяться до Стародавнього Єгипту, Давнього Китаю та Стародавній Греції. У сучасному вигляді цей спорт оформився в XIX століття. Перші офіційні змагання розпочалися в 1860-і роки в США, потім в 1870-ті стали проводитися в Європі.

Ривок - вправа, в якому спортсмен здійснює підйом штанги над головою одним злитим рухом прямо з помосту на повністю випрямлені руки, одночасно подседая під неї, це низький сивий або разножка Попова. Потім, утримуючи штангу над головою, спортсмен піднімається, повністю випрямляючи ноги.

Поштовх - вправа, що складається з двох роздільних рухів. Під час взяття штанги на груди, спортсмен відриває її від помосту і піднімає на груди, одночасно подседая («низький сивий» або «разножка Попова»), а потім піднімається. Потім він полупріседает і різким рухом посилає штангу вгору на прямі руки, одночасно подседая під неї, розкидаючи ноги трохи в сторони (швунг) або вперед-назад («ножиці»). Після фіксування положення штанги над головою спортсмен випрямляє ноги, ставлячи стопи на одному рівні (паралельно), утримуючи штангу над головою.

За останні роки спостерігалося зменшення інтересу до цього виду спорту. З'явилося безліч тренажерних залів, які дали можливість легше і простіше займатися культурою тіла. Але завдяки новому "спортивному руху" CrossFit ( яка включає в себе обов'язкове "класичне" підняття снаряду) популярність важкої атлетики в світі починає зростати. Тому що при зайняттях отримуєш і перш за все силу, і гарне, гнучке і функціональне тіло, не дарма це єдиний вид спорту з підняття снаряду який входить до олімпійської програми.

Персональний тренер фітнес-центру E.G.O.Club Вадим Орел.