Прислухайся, відчуй та знайди себе

Сучасна цивілізація завдяки розвитку науки та техніки створює максимально комфортні умови для людини. Але, у той самий час, провокує всезростаючий поспіх та бажання мати більше, за якими ховається тотальна самотність та незадоволеність своїм існуванням.

Як наслідок, ми живемо у стані постійного стресу, що, у свою чергу, є причиною негативних змін у нашому здоров'ї. Хоча організм людини — система достатньо витривала і має високий рівень адаптаційних можливостей, але й у нього існують межі, за якими виникають хвороби.

Не варто нагадувати про ситуацію із навколишнім природнім середовищем, яка вже давно залишає бажати кращого. З огляду на ці обставини, нашому організму не позаздриш.

Усі перелічені вище обставини спонукають шукати способи задля того, щоб витримати ритм повсякденного життя. Алкоголь, наркотики, нездорова їжа є лише частковим переліком того, за що ховається людина, шукаючи полегшення. Але, дозволяючи тимчасово відволіктися чи забутися, такі засоби не звільняють від головної причини незадоволеності – стресу.

Регулярні заняття спортом підіймають наш організм, у тому числі і нашу нервову систему, на якісно новий рівень адаптаційних можливостей, що дозволяє значно легше проходити крізь життєві негаразди, тобто стресові ситуації. Наразі ми маємо досить пристойний вибір фітнес-центрів, які пропонують заняття у тренажерних залах, а також широке різноманіття групових фітнес-програм. Серед останніх сьогодні виділимо класи формату «Body&Mind», тобто «розумне тіло». Тут ми вчимося слухати своє тіло, свідомо керувати його рухами та відчувати найменші зміни у організмі. Заняття даного формату дають можливість збалансувати як фізичний, так і емоційний стан, віднайти гармонію із собою та оточуючим світом.

Чільне місце серед класів формату «Body&Mind» займають уроки йоги – давньоіндійської системи фізичного, психічного та духовного розвитку людини. Вона допомагає збалансувати гнучкість, силу та витривалість і, як наслідок, мати гармонійно розвинуте тіло, а у якості приємного бонусу – позитивне мислення та здатність приймати виважені раціональні рішення за будь-яких життєвих обставин.

У практиці йоги особлива увага приділяється здоров’ю спини. Йоги вважають, що доки хребет зберігає свою гнучкість, доти людина залишається молодою. Підтвердження цьому ми знаходимо у сучасній медичній науці: у хребті знаходиться спинний мозок, який відповідає за іннервацію всього організму, тобто саме він передає нервові імпульси, завдяки яким функціонує тіло, від головного мозку до органів та їх систем. Тому у східній медицині вже не одне тисячоліття проблеми із здоров’ям людини діагностують за станом хребта. Будь-яка життєва ситуація знаходить своє відображення у певному відділі спини: спочатку зміни відбуваються у м’язах, а якщо дія фактору набуває хронічного характеру, то вони поширюються безпосередньо і на сам хребет.

Отже, здоров’я організму перебуває у прямій залежності від стану спини, а практика йоги допомагає підтримувати хребет у належному стані.

Якщо ви вирішили займатися за системою йоги, вам варто знайти досвідченого інструктора, який не лише пояснить основні моменти практики, а й підбере комплекс спеціально для вас.

Наважтеся і завітайте на урок йоги!

Фітнес-тренер фітнес-центру E.G.O.club
Коблова Олександра