Заняття підлітків у тренажерному залі

Сьогодні наша розмова піде про заняття підлітків у тренажерному залі.

З самого початку, хочеться звернути вашу увагу на той факт, що основна фаза росту та формування організму людини, приходиться на 16 – 18 років.

Виходячи із цього, в першу чергу хочеться попередити підлітків, які тільки прийшли або вже займаються в тренажерному залі, що використання таких важких базових вправ як: присідання зі штангою, станова тяга, тяга штанги в нахилі, вертикальна тяга та навіть згинання рук зі штангою стоячи – може спричинити призупинення зросту організму та викликати негативні наслідки на хребет та суглоби.

Саме тому, велике прохання – (навіть, якщо не має ніяких протипоказів зі сторони здоров’я) – використовувати ці вправи тільки під наглядом кваліфікованих тренерів.

Також, хочеться звернути увагу на те, що основною цілью в тренажерному залі у підлітків, являеться – розвиток м’язів та збільшення їх м’язевої маси. І багато хто із них вважають, що їхній вік дуже добре підходить для важких силових занять.

До цього, як правило приводить хибна думка, що викид в організмі гормонів, таких як: (тестостерон та соматотропін – гормон росту), який значно спостерігаеться у віці з 14 до 18 років, являеться суттевим фактором при силових заняттях. По суті, розвиток м’язів залежить від урегульованого гормонального фону в організмі та його основними чинниками являються: правильно та індивідуально підібрана силова програма, збалансоване харчування, техніка виконання вправ та максимальна концентрація певних груп м’язів.

І все ж таки, основній більшості підлітків, які займаються в тренажерному залі, хотілося б порекомендувати: - намагатися використовувати вправи в якіх не мае компрессіі на хребет, вправи з власною вагою або в крайному випадку вправи, робоча вага яких не перевищуе 50% власної ваги.

Бажаем Вам позитивного настрою та наснаги у досягненні бажаних результатів!

Персональний тренер фітнес – центру E.G.O.
Мотлюк Геннадій