Циклічне тренування


Спочатку давайте розберемося, що саме розуміється під словом циклічне (кругове) тренування: циклічне тренування — це будь-яка програма, що відповідає таким критеріям:

• пропрацювання всіх м'язів тіла за одне заняття;

• мінімальний відпочинок між вправами;

• виконання кількох циклів вправ за одне заняття.

Тривалість циклічного тренування коливається від 15 до 60 хвилин, за цей час виконується 3-5 циклів вправ. Перерви між циклами — 2-4 хвилини, між вправами — не більше 10-20 секунд. Кількість повторень повинна бути високою.

“А якщо я буду просто бігати, моя вага також знижуватиметься?” - запитаєте Ви себе. У порівнянні із звичайним кардіотренуванням циклічне має важливу перевагу — воно не спалює м'язи. Не секрет, що надмірне захоплення бігом збільшує рівень стресового гормону кортизолу, який впливає на руйнування м'язової тканини. Якщо ж поєднувати виснажливий біг із недостатнім харчуванням, тоді організм вмикає захисний режим і сповільнює метаболізм. При циклічному тренуванні організм навпаки захищає м'язи і спалює жир.

“А м'язи не виростуть?!” – наступне питання, яке може виникнути. Важливо відмітити, що розвиток м'язової тканини не може бути метою циклічного тренування. Не зважаючи на те, що м'язи можуть збільшуватися у розмірах порівняно з подібним базовим тренуванням, говорити про ріст м'язової маси не є коректним.

Під впливом циклічного тренування формується інший тип м'язової тканини — пружний і сухий. Мускулатура стає більш рельєфною і пропрацьованою, а не просто об'ємною.

Узагальнюючи вище сказане: циклічне тренування — це високоінтенсивні тренування, які направлені на спалювання підшкірного жиру та формування сухої та рельєфної мускулатури. Важлива перевага такого типу тренувань — помітне прискорення обміну речовин.

Тож тренуйтеся і будьте в формі. Приємних занять!!!

Персональний тренер фітнес – центру «E.G.O.club»
Мотлюк Геннадій