Функціональне тренування

Всім відомо що здоров'я є найціннішим скарбом, про який потрібно дбати протягом усього життя. Наше здоров'я - це наше тіло, гармонійно розвинуте за усіма параметрами. Тіло має бути не просто красивим чи великим, чи мати мінімальний вміст жиру, воно, перш за все, має задовільняти вимоги повсякденного життя, тобто бути функціональним. Кому потрібне тіло з обкладинки журналу, яке не здатне перескочити через яму чи ухилитись від небезпеки за необхідності?

У сучасній фітнес-індустрії великої популярності дедалі більше набуває такий вид занять як функціональне тренування. Що ж означає ця назва?

Функціональний тренінг - це комплекс вправ і методів, спрямований на всебічний розвиток тіла, аби максимально адаптувати його до навколишніх умов життя. Головний принцип заняття - задіяти та активізувати якнайбільше м'язів одночасно, використовуючи багатосуглобні вправи, а також, видозмінюючи повсякденні рухи, навчити ваше тіло швидко реагувати на зміну положення в просторі, виконуючи як динамічні, так і статичні вправи із акцентом на утримання правильного положення хребта. Вправи підібрані так, щоб задіяти велику кількість дрібних м'язів-стабілізаторів, які на більшості інших занять не працюють або працюють неефективно. Саме вони відповідають за рівновагу, баланс, гнучкість, впевненість рухів та координацію. Окрім того, функціональний тренінг забезпечує оптимальне навантаження на скелет і зв'язки. Відсутність перенапруження в хребті та суглобах знижує ймовірність травм, що виникають внаслідок неприроднього положення тіла під час тренувань.

Цим видом тренінгу можна займатися в залах групових занять, під наглядом персонального тренера чи самотужки вдома та на природі. Обладнання для заняття може бути будь-яким: від палиці чи резинки до штанги чи гирі. Функціональне тренування не має меж у використанні інвентаря та у визначенні вправ, які можна брати з будь-якої сфери діяльності і урізноманітніти їх невеликим обтяженням.

Вправи у функціональному тренінгу зводяться до однієї задачі: зробити тіло максимально ефективним, мінімізувавши негативний вплив на хребет і суглоби.

Функціональний тренінг - високоінтенсивне тренування, що вимагає великих енерговитрат. А отже, є прекрасним засобом для корекції фігури і, що найважливіше, не має протипоказань. Чудово доповнюючи традиційні силові та аеробні заняття, функціональне тренування зміцнить ваше тіло комплексно і надасть Вам сили повсякчас долати перешкоди, які розставило нам життя.

Займайтеся фітнесом, будьте здоровими та енергійними! Завжди підтримуйте себе у гарній фізичній формі!

Персональний тренер фітнес–центру Мараховський Григорій «E.G.O.club»
Мараховський Григорій