Перетренованість


Перетренованість – це відсутність балансу між тренуванням і відновленням. Серед людей, які займаються спортом, це явище зустрічається доволі часто. Спорт – це ліки. А що відбувається при передозуванні? Правильно, ліки перетворюються на отруту. Надмірні фізичні навантаження мають вкрай негативні наслідки. Спочатку заняття не дають бажаних результатів, далі погіршується самопочуття і з'являється загроза для здоров’я.

Вам важко прокидатися зранку, Ви не можете виспатись або дуже хочеться поспати вдень? У Вас досить часто змінюється настрій, відчуваєте приступи агресії та роздратованості? Тренування вимагає більше зусиль, ніж зазвичай? А у м’язах та суглобах з'являються больові відчуття? Впізнаєте себе? Якщо так, негайно вживайте заходів, інакше надалі все буде лише погіршуватися!

Проте такий стан не привід для паніки! І «зав’язувати» із фітнесом назавжди не варто! У першу чергу, дайте своєму тілу відпочити: на тиждень-два звільніть його від звичайних тренувань, замінивши їх заняттями "Body&Mind" (Pilates, Stretch, Yoga). Приділить увагу харчуванню: збільшіть калорійність щоденного раціону, кількість фруктів та овочів, вживайте вітаміни.

Звичайно, краще уникнути перетренованості, ніж потім долати наслідки. Тут головне віднайти "золоту середину" між тренуваннями та відпочинком і не намагатися отримати все одразу. Прислухайтеся до свого тіла та будьте послідовними у досягненні мети! Цілком можливо, що небажання робити ще один підхід вправ або «намотування» чергового кола по стадіону говорить не про лінь, а про межу можливостей вашого організму зараз. І, можливо, краще зачекати, доки організм адаптується і лише тоді збільшити навантаження. Пам’ятайте, що запорукою досягнення мети є регулярність, послідовність і, звичайно, час.

Будьте послідовними, наполегливими та терплячими, і результати не примусять на себе чекати!

Фітнес-тренер фітнес-центру «E.G.O.club»
Роcквас Тетяна