Pole Dance


Пол денс (Pole Dance) - новітній фітнес-тренд. Став популярним в Україні зовсім недавно. У той же час як у Європі з 2006 року Pole Dance був визнаний видом спорту, з якого регулярно проводяться чемпіонати.

Pole Dance - вид фітнесу, де ніколи не буває нудно, тут поєднуються елементи танцю і спорту, пластики і акробатики, він не має межі досконалості. При утриманні власної ваги в різних положеннях розвиваються м'язи верхньої частини тіла, а також спини - в основному у стійках на руках. При різних утриманнях та переворотах укріплюється прес. Все тіло підтримується у тонусі. Тобто це і танець, і спорт.

Уроки Pole Dance не тільки допомагають позбутися комплексів і набути котячої грації, навчитися гарно рухатися і поліпшити гнучкість і витривалість, а й схуднути, отримати досконалу фігуру. Під час занять Pole Dance спалюється величезна кількість калорій, м'язи гармонійно підтягуються і зміцнюються. Сильна розтяжка прискорює обмін речовин, а активні рухи збільшують витрату енергії і формують гарне тіло. І відбувається це майже непомітно, адже отримати рельєфну мускулатуру і підтягнуту шкіру набагато цікавіше під час танцю, ніж обливаючись потом у тренажерному залі.

У будь-якому разі, три тренування на тиждень «перекриють» рівень фізичної активності, необхідний для схуднення. І при цьому Ви не будете нудьгувати, і зможете займатися не просто фізкультурою, але справжньою творчістю.

Історично танець Pole Dance виник у Китаї. Там під куполом китайського цирку складні елементи виконувалися кращими акробатами.

Ще одна теорія виникнення цього напрямку веде нас до Індії. Традиційний індійський вид спорту Малакамб (Mallakhamb), названий так завдяки поєднанню слів malla - гімнаст і khamb - жердина. Під час виступів гімнаст (або гімнасти) демонстрував пози, піднявшись високо на дерев'яну жердину.

Розрізняють декілька напрямків Pole Dance: Pole Art (акцент робитьсяs на якості трюків, на виконанні і костюмі виступаючого), Exotic Pole Dance (акцент на елементи хореографії, пластики, музичний супровід), Pole Sport (акцент робиться на фізичні дані і складність акробатичних елементів), Pole Fitness (окремий напрям Pole Dance, який об'єднує Pole Dance та Pole Sport, але у більш складному виконанні).

Танець виконують на трьох рівнях. Високо на пілоні виконуються складні трюки, які зможуть виконати лише досвідчені і у прямому сенсі сильні танцівниці. Біля пілону виконуються ефектні крутки, пластичні елементи, які вимагають чималої грації та гнучкості. На підлозі біля пілона виковнюється партерна частина, що надає танцю неймовірну сексуальність.

Pole Dance може займатися хто завгодно. Стать та вік не важливий, вага, за великим рахунком, також. Було б бажання. Нещодавно у Лондоні відкрили категорію Pole Dance 55+, відкриваються і дитячі групи, діти шести-семи років беруть участь у змаганнях і показують неймовірні результати. Звичайно, є і протипоказання. Адже у Pole Dance є елементи з переворотами вниз головою, підйомом на висоту. Це може бути небезпечним для здоров'я, якщо є хвороби серця, хребта і суглобів, проблеми з вестибулярним апаратом і артеріальним тиском.

Для занять рекомендується використовувати максимально відкритий одяг (майка без рукавів, шорти) для найкращого зчеплення шкіри з пілоном. Не допускається також використання будь-яких кремів, лосьйонів та іншої косметики з тієї ж причини - безпеки танцівника, щоб уникнути зісковзування і падінь.

Так, спочатку здається, що це дуже складно. А деякі елементи і зовсім здаються нереальними. Але коли починаєш пробувати і робити, розумієш, що все можливо. Неможливого не буває. Важливе терпіння. І старання теж. Спочатку буде багато синців і мозолів. Але, спробувавши одного разу Pole Dance, Ви вже не зможете відмовитися від нього. У цьому творчому виді фітнесу всі, хто приходить займатися, щоразу може вийти з якимось результатом. І так з кожним днем: ти сильніший, а трюки складніші.

Так що, дерзайте, дівчата з характером! Нехай тренування дарують Вам нові відкриття і нові елементи!

Тренер з Pole Dance фітнес-центру «E.G.O.club»
Гориславська Лариса